پلاسما جت
۱۳
تیر

پلاسما جت و کاربرد آن در زیبایی

پلاسما جت و کاربرد آن در زیبایی

پلاسما جت

 

پلاسما جت، روشی نو در علم زیبایی و درمان جوانسازی پوست است،سیستم پلکسر سیستمی بسیار دقیق بوده و حرارت را به بافت های اطراف منتقل نمی کند، به علت دقت بالای این سیستم، برای ناحیه حساس پلک این دستگاه مناسب می باشد ،به طوری که ممکن است دستگاه هایی مثل آر اف فرکانسی (رادیو فرکانسی)یا برخی لیزرها مناسب نباشند، به همین علت به آن بلفاروپلاستی غیر جراحی می گویند،تحقیقات بسیاری نشان داده که پلکسر اثرات مثبتی بر درمان آکنه، درمان پوست اضافی پلک و حتی درمان افتادگی پوست و چروک های اطراف دهان و چشم دارد.

دراین روش هیچ گونه برشی روی سطح پوست ایجاد نمی شود، به همین دلیل از بخیه استفاده نمیشود،بنابراین فرد، همان روز می تواند به فعالیت روزمره خود بازگردد.

پلاسما در پلاسما جت

ماده در طبیعت به چهار حالت یافت می شود (جامد،مایع، گاز، پلاسما)،باگرم کردن شدید گاز، پلاسما به وجود می آید، به طوری که الکترون ها آزاد می شوند و یون ها بر جای می مانند و در روش پلاسما جت نقش دارد. دمای پلاسما بسیار زیاد است ،با این حال فشار پایینی دارد ،بنابراین در تماس با ماده دیگر به سرعت سرد می شود وگرمای زیادی منتقل نمی کند، در واقع موجب تصعید بافت می شود ،بنابراین نتیجه گیری سریعی دارد که به شکل جمع و سفت شدن پوست نمایان می شود.

پلاسما جت یا بلفاروپلاستی دینامیک

پلاسما جت، بلفاروپلاستی دینامیک نیز نامیده می شود،به این دلیل که این فرصت برای پزشک وجود دارد تا از بیمار بخواهد ،حین عمل چشمانش را باز و بسته کند تا چروک هایی که نیاز به درمان دارد، نمایان شود.

کاربرد پلاسما در زیبایی

– در بلفاروپلاستی بدون جراحی

– درمان پف زیر چشم

– برداشت تاتو

-ضایعات پوستی مثل زگیل و…

_بهبود خطوط اطراف دهان و چشم

-بهبود خطوط زایمان

-اختلالات رنگدانه ای

– بهبود اسکار آکنه و اسکار جراحی

لیفت بینی با پلاسما جت

روشی بسیار مناسب برای زیبایی و جمع کردن بینی های گوشتی می باشدو نتیجه به دست آمده از این روش بسیار دقیق و ظریف خواهد بود،در این متد پوست بینی با پلاسماجت سوزانده می شود و به دلیل اینکه این سوختگی عمیق تر از ظاهر آن است،پس از بازسازی ،پوست بینی یک درجه جمع تر می شود.این کار چندین بار به فاصله ی یک ماه انجام می شود، هزینه این روش به نسبت جراحی زیبایی بینی، پایین تر است و عوارض ناشی از جراحی زیبایی بینی را به دنبال نخواهد داشت.

لیفت غبغب با پلاسما جت

در لیفت غبغب نقاط ریز کنار هم ،توسط پلاسماجت سوزانده می شود که سطح پوست و لایه های عمقی پوست تحت تاثیر پلاسما تخریب میگردند، در نتیجه بعد از یک هفته که پوست ترمیم شد، پوست ناحیه یک درجه جمع تر می شود،این کار چندین بار با فاصله ی یک ماه انجام می شود.

درمان خط خنده و خطوط اخم و پیشانی و خطوط پنجه کلاغی دورچشم با پلاسماجت

در روش پلاسما جت نقاط ریز کنار هم توسط پلاسماجت سوزانده میشود که نه تنها سطح پوست بلکه لایه های عمقی پوست تحت تاثیر پلاسما تخریب میگردند، در نتیجه بعد از یک هفته که پوست ترمیم شد، عمق خطوط کمتر میشود و با چندبار انجام ،خطوط کاملا درمان شده و ازبین می رود.
این کار طی دو تا سه جلسه، به فاصله یک تا دو ماه انجام می شود.

مدت زمان پلاسما جت

در روش پلاسما جت هرجلسه به طور متوسط بین 10 تا 15 دقیقه طول میکشد.

چه کسانی پلاسما جت را انجام می دهند؟

-افرادی که از بیهوشی و بی حسی هراس دارند.

-افرادی که کمی افتادگی پلک دارند.

_افرادی که مشغله زیادی دارند و نمی توانند جای بخیه داشته باشند.

_افرادی که جراحی پلک کرده اند ولی متقارن نیست و می خواهند هر دو چشم متقارن شود.

چه کسانی پلاسما جت را انجام نمی دهند؟

افرادی با پوست تیره چون سیاه پوستان خطر هایپرپیگمنتیشن دارند.

هزینه روش پلاسماجت

با توجه به عدم بیهوشی و بستری بیمار در بیمارستان،انجام جراحی بسیار سریع است و همچنین به علت پایین بودن قیمت دستگاه ،هزینه این نوع درمان بسیار پایین خواهد بود.

توصیه های بعد از انجام عمل پلاسما

– بعد از انجام پلاسما جت باید به توصیه پزشکتان عمل کرده و از مواجهه با آفتاب بپرهیزید.

-از دستکاری و کندن دلمه ها یا کراست بپرهیزید.

-حداقل به مدت یک هفته از شوینده و اسکراب یا لایه بردار استفاده نکنید.

-اگر ناحیه درمان اطراف چشم یا پلک می باشد، به علت تورم و خارش آن قسمت، از رانندگی خودداری کنید.

عوارض پلاسما جت

در تحقیقات انجام شده مشخص گردیده است که همه ی بیمارانی که از پلاسما جت استفاده کرده اند از پلاسماجت راضی بوده اند و موردی مبنی بر عوارض این روش گزارش نشده است.

نتیجه گیری

رفع چین و چروک پوست و جوانسازی آن همیشه کاری سخت و دشوار بوده است،اما امروزه دستگاه پلاسما انقلابی عظیم در زمینه جوانسازی پوست محسوب می شود.با کمک این دستگاه می توان عارضه های پوستی را درمان نمود،این تکنیک سرپایی باعث تصعید لایه سطحی پوست وجمع شدن لایه های زیری پوست می شود.