هایفو چیست و به درد کدام نواحی می خورد؟
۱۷
شهریور

هایفو چیست و به درد کدام نواحی در بدن میخورد؟

هایفو چیست و به درد کدام نواحی می خورد؟

متاسفانه یا خوشبختانه امروزه روش ها و دستگاه های متعددی برای درمان و بهبود افتادگی ها و چربی های اضافی نواحی حساس بدن مثل صورت و گردن وجود دارد و در تبلغات پیامکی ،تلگرامی وغیره هر روش بهتر و موثرتر از روش های دیگر معرفی می شود.

یک جا از تاثیر شگفت لیپوماتیک برای جوان سازی پوست می گویند و جای دیگر هایفو را همان روش ایده آلی معرفی می کنند که برای هر خانمی لازم است تا 20سال جوان تر ازسن واقعی اش به نظر برسد. ولی نظر متخصصان در این زمینه چیست. کدام یک از این روش ها تاثیر بهتری برای لاغری صورت و غبغب دارند و اثرشان ماندگار است .اگر دنبال جوان سازی هستیم، باید ببینیم چه روشی برای ما مناسب تر است .

هایفو چیست

در گذشته ای نه چندان دور، چاره بیشتر افتادگی های پوستی در ایران، تزریق بوتاکس یا جراحی بود ،اما امروز با یک جست و جوی ساده در سایت ها یا مجلات زیبایی و سلامت ،با انواع و اقسام روش های غیر جراحی و غیر تهاجمی با قیمت هایی مختلف رو به رو می شوید که شاید هیچ کدامشان به اندازه هایفو معروف نشده و در مورد تاثیر گذاری آن مبالغه نشده باشد، اولتراسوند متمرکز با شدت بالاست که در ابتدا به عنوان روشی برای نابود کردن و سوزاندن سلول های سرطانی در برخی انواع این بیماری استفاده می شد، اما در حال حاضر نوع تغییر یافته آن به عنوان یک روش زیبایی در دنیا مطرح بوده و طرفداران خاص خود را دارد.

در این روش ، امواجه اولتراسوند ضعیف تر درعمق مناسبی که چربی های زیر پوستی یا هایپودرم در آن قرار دارند، متمرکز شده و سلول های چربی را در نقاط متعدد تا دمای 80 درجه سانتی گراد گرم کرده و می سوزاند. به دنبال سوزاندن سلول های چربی ،هایفو باعث تشکیل فیبروزهای (فساد الیاف) متعدد در نقاطی می شود که تحت تاثیر اشعه قرار گرفته اند. فیبروزها نیز با کشیدن لایه های بالایی به سمت خود، باعث کشیدگی پوست و کم شدن حجم لایه چربی (به علت سوختن سلول های چربی) می شوند و در نهایت اثری را روی پوست و کم شدن حجم لایه چربی (به علت سوختن سلول های چربی) می شوند و در نهایت اثری را روی پوست شما به جا می گذارند که به آن لیفتینگ یا لاغری موضعی گفته می شود.

نکته مهم در مورد استفاده از هایفو برای زیبایی و لیفت صورت این است که هم به استاندارد دستگاه توجه کنیم و هم صورتمان را به پزشک متبحر بسپاریم، در غیر این صورت به وجود آمدن عوارضی مثل ایجاد ناهمواری، سوختگی و غیره اصلا دور از ذهن نیست.

هایفو به درد کدام نواحی می خورد

اگر صورتی کمی چاق دارید یا افتادگی و چین و چروک های اطراف دهان و… .اذیتتان می کند،می توانید ازاین روش برای جوان سازی و رفع چاقی موضوعی استفاده کنید. البته این روزها هایفو در برخی نواحی دیگر مثل شکم ،پهلوها و خارج ران ها نیز به وفور استفاده و با همین مکانیسمی که توضیح داده شد،همزمان باعث لاغری موضعی و لیفتینگ پوستی می شود. نکته مهم در خصوص تبلیغاتی که روی هایفو و تاثیرات آن می شود، این است که اینروش در حقیقت یک تکنولوژِی نسبتا قدیمی و جا افتاده است که از چند سال پیش برای لاغری های موضعی و لیفتینگ کاربرد داشته و به تازگی جای خود را به تکنولوژِی های ملایم تر با عوارض کمتری داده است.

لاغری موضعی با امواج رادیویی

تکنولوژی آر.اف همان طور که از نامش پیداست، از طیف خاصی از امواج الکترومغناطیس با نام رادیو فرکانس استفاده می کند و جزو روش های نوین لاغری محسوب می شود. این تکنیک به سه نوع تک طبی ،دوقطبی و آر.اف جراحی تقسیم می شود که هر کدام کاربردها وتاثیرات خاص خود را دارند.از آر.اف تک قطبی یا مونوپل معمولا برای زیبایی صورت، لیفتینگ و لاغری های موضعی در نواحی حساس بدن استفاده می شود علتش هم این است که آر.اف تک قطبی امنیت نسبتا بالایی داشته و عارضه خاصی برای شما ایجاد نمی کند.

علاوه بر این ویژگی، روش نسبتا راحت و ساده ای هم محسوب می شود که انجام آن نیاز به شرایط سنی و جنسی خاصی ندارد.این روزها استقبال ازروش آر.اف آن قدر زیاده شده است که در بسیاری از مراکز استاندارد ارائه دهنده خدمات زیبایی و لاغری ، جزوخدمات پایه در پروسه درمان های زیبایی و لاغری محسوب می شود.

آر.اف به درد کدام نواحی بدن می خورد

تکنیک آر.اف به شرط استفاده از دستگاه از دستگاه استاندارد با تنظیمات استاندارد و مهم تر از همه حضور یک اپراتور کارکشته می تواند نتایج خوبی در ناحیه صورت و گردن داشته باشد. نکته مهم دیگر برای رسیدن به نتیجه دلخواه، این است که تعداد و فاصله جلسات درمانی رعایت شود.

سلولیت زدایی با آر.اف ممکن است

آر.اف برای  رفع سلولیت، چاقی های موضعی شکم و پهلوها و ران ها و موضع های بزرگ و حجیم، کاربرد کمتری داشته و بهتر است در ترکیب با سایر روش های کاهش سایز غیر تهاجمی مثل کرایولیپولیز و ال پی جی انجام شود تا پاسخ مناسب درمانی بهتری داشته باشد.علاوه بر این اگر به تازگی لیپوساکشن انجام دادید و قرینه دو طرف بدنتان به هم خورده است ،می نوانید از آر.اف برای قرینه و زیباتر کردن موضع تحت لیپوساکشن استفاده کنید.از آنجایی که آر. اف بی عارضه ترین روش بین تمام تکنیک های غیر تهاجمی زیبا است،در صورت انجام اصولی و با دستگاه استاندارد و اپراتور ماهر، انتخاب بسیار مناسبی برای زیبایی و لیفتینگ صورت، گردن و غبغب محسوب می شود، البته افرادی که در بدنشان پروتز فلزی دارند، نمی توانند از این تکنیک استفاده کنند.

ال.پی .جی

ال.پی.جی یک سیستم ماساژور مکانیکی است که با ایجاد فشار مثبت و منفی روی پوست، باعث ایجاد تغییرات مورد نیاز در بافت های زیرین می شود.این تکنولوژی در سال 1970در فرانسه برای بهبود محل زخم های پوستی و بهبود عملکرد بیماران در پروسه درمانی طب فیزیکی و فیزیوترابی ابداع شد،اما به مرور پزشکان دیدند که طی چند جلسه درمان توزیع چربی ها زیر پوست تغییر کرده و می توان از اثرات زیبایی این ماساژ مکانیکی هم استفاده کرد. این ویژگی ال.پی.جی در سال های بعد بیشتر مورد توجه قرار گرفت و موجب توسعه قابلیت های درمان چاقی موضعی شد.

ال پی جی به درد کدام نواحی بدن می خورد

بیشترین کاربرد ال پی جی در مواردی است که نیاز به اصلاح توزیع مجدد چربی های زیر پوستی دارند، ولی کاهش حجم و رفع بافت چربی با این روش بسیار ناچیز بوده و امری قابل پشبینی و تضمینی هم نیست. پس اگر دنبال لاغری با این روش هستید، بهتر است دست به جیب نشوید. در مقابل، مواردی مثل رفع سلولیت های بافت چربی و برخی چاقی های نامتناسب موضعی جزو کاربردهای مناسب ال پی جی هستند.

هر چند در حال حاضر با استفاده از تکنولوژِی های جدیدتر از ال پی جی ،این روش کمتر مورد توجه قرار داشته و در صورت استفاده هم معمولا با روش های دیگر مثل مزوتراپی و آر اف به کار می رود.