تزریق ژل لب و مراقبت های بعد از آن
۰۹
شهریور

تزریق ژل لب و مراقبت های بعد از آن

تزریق ژل لب و مراقبت های بعد از آن

در زمان های بسیار کهن چند عواملی که در بدن باعث در معرض دید بقیه افراد و باعث زیبایی فرد میشد چشم ها ودر کنار آن ها لب افراد بوده است. تزریق ژل لب درعصر کنونی و با پیشرفت علم جراحی پلاستیک برای نمونه فرد می تواند با انجام دادن یک عمل زیبایی تزریق ژل ساده لب های خود را زیباتر و برجسته تر کند. دلیل معروفیت روش تزریق ژل این است که بیمار فوری می تواند نتایج حاصل آمده از عمل را مشاهده کند و حتی از بعضی عارضه ها بعد از عمل ساکشن جلوگیری کند یا آنها را به حداقل برساند.

دلیل اینکه این روش عارضه  کمتری داشته است این است که اسید هیالورونیک ماده ای است که در بدن موجود است و عامل خارجی در آن وجود ندارد که باعث ایجاد حساسیت در بدن بیمار شود. به این نوع پر کننده ها پر کننده های اسید هیالورونیک گفته می شود. کلاژن در سال های قبل بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه اسید هیالورونیک جای انرا گرفته است ،چون هم اثرات آن طولانی تر است و هم سالم تر است .همانطور که در متن بالا آگاه شدید روش های فراوانی برای حجم دهی لب موجود است اما مطلوب ترین آنها تزریق ژل است.

آمادگی قبل از عمل

مهمترین مساله ای که پیش از عمل باید در نظر بگیرید پاسخ به یک سوال ضروری است .این سوال این است که دلیل شما برای انجام عمل تزریق ژل لب چیست. اگر شما یک همسر وفادار و یا یک دوست هستید که صرفا برای رضایت فرد خاصی تن به این عمل دهید .بهتر هست هرگز این کار و نکنید و دوباره درباره ش فکر کنید.چون همانگونه که در ادامه خواهیم گفت عمل تزریق ژل لب با تمام خوبی ها و مزیت هایی که دارد ممکن است آن چیزی نباشد که شما به دنبال آن هستید. در واقع چیزی که به دنبال آن هستید باید یک نظر واقع بینانه باشد. عمل زیبایی تزریق ژل نمیتواند معجزه کند اما میتواند در زیبایی شما تاثیر گذار باشد. به شما یک آدم زیباتری از خودتان را ارائه می دهد ولی شما را تبدیل به یک شخص دیگری نمیکند .همچنین شما می توانید با پزشک خود درباره ی جنبه های مثبت و منفی عمل زیبایی مشورت کنید.

یکی از شرط های خیلی مهمی که ما برای فرد در قبل از عمل تزریق ژل لب داریم این است که فرد نباید سیگاری باشد و همچنین فرد نباید دارای بیماری های دهان باشد وهمچنین باید از سلامت کامل برخوردار باشد. در صورتی که شما یکی از این موارد را داشته باشید گزینه مناسبی برای عمل زیبایی لب نیستید.

1.دارای عفونتی در داخل دهان مثل تبخال

2.دیابت

3.لوپوس

4.مشکلات مربوط به لخته شدن خون

اگر قبل از عملتان دچار تبخال شدید حتما آنرا با پزشک خود در میان بگذارید. و همچنین اگر آلرژی شناخته شده ای دارید یا به لیدوکائین حساسیت دارید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید. و در نهایت در مورد هر گونه دارویی که مصرف میکنید حتی داروهای گیاهی بدون نسخه پزشک خود را در جریان بگذارید و او را مطع کنید. و آخرین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که درباره هزینه عمل و همین طورهزینه تزریق هر سرنگ آگاه باشید.

عوارض جانبی و احتمالی

این نوع عمل سرپایی که توسط یک جراح پلاستیک انجام می شود درحال رایج تر شدن است، اما به این معنا نیست که خطری هم ندارد. از کبودی موقت تا خون مردگی های دائمی، مسائل بیشتری درمورد تزریق ژل لب وجود دارند که به چشم نمی آیند. قبل از اینکه برای داشتن لب های بزرگ و چروک اقدام کنید، مطمئن شوید که تمام حقایق را می دانید.

می تواند باعث آسیب دیدگی بافت ها شود

هر زمان که یک ماده ی بیگانه را وارد بدن خود کنید، خطرات زیادی در پس آن وجود دارد. تزریق برای لب ها می تواند حتی باعث آسیب دیدگی بافت های لب و مرگ آن ها شود. بزرگترین خطر برای هرنوع تزریق پرکننده ای، مردگی بافت است؛ یعنی این که پرکننده داخل یک رگ خونی تزریق شده و باعث مرگ بافت می شود. متخصصین می گویند این یک عارضه ی بسیار نادر است، اما می تواند رخ دهد. برای همین خیلی مهم است که یک متخصص ماهر و به خوبی آموزش دیده را برای انجام این درمان زیبایی پیدا کنید.

بسیاری از عوارض جانبی ، موقتی اند.

خوشبختانه بسیاری از عواض جانبی ممکن در تزریق ژل لب موقتی و ملایم هستند دیگر خطرات رایج شامل کبودی ، تورم و برآمدگی می شود، اما این ها موقتی هستند و معمولاً فقط برای چند روز باقی می مانند. به عقیده ی پزشکان بایستی به یاد داشته باشید که تا چند روز بعد از عمل تصویر واضحی از نتیجه نخواهید داشت.

آن ها شش تا نه ماه دوام دارند.

ممکن است موضوع ساده ای به نظر برسد، اما برخلاف تصور اغلب مردم که فکر می کنند تأثیر تزریق ژل لب دائمی ، است. اکثر پرکننده های لب بسته به حرکات مکرر لب شش تا نه ماه باقی می مانند و البته پرکننده های جدیدتری هم وجود دارند که تا یک سال ماندگاری دارند. از پزشک خود درمورد گزینه هایی که برای انتخاب دارید و اینکه هرکدام چقدر ماندگاری دارند سوال کنید. به این دلیل که ما از لب های خود در تمام طول روز برای حرف زدن، خوردن و نوشیدن استفاده می کنیم، اکثر پرکننده ها دائمی نیستند.

سن مهم است

هر چه پیرتر می شویم ،پوست ما هم پیرتر می شود ،برای همین ضروری است که وقتی پزشک ما برای تزریق ژل لب برنامه ریزی می کند سن را هم در نظر بگیرید.هنگام درمان لب ها ، موارد زیادی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند، مانند خطوط و چین و چروک های اطراف دهان ، خط دور لب و حجم ذاتی خود لب ها. در میان خانم های مسن تر ،اکثر اوقات مشکل این است که خط دور لب دیگر مشخص نیست و بسیاری از خانم ها از اینکه رژ لب ازروی لب شان به روی پوست می رود شاکی هستند. در مورد دلایل خاص خود ، برای اینکه خواستار تزریق ژل لب هستید با دکتر خود صحبت کنید . این کار به برنامه ریزی کزدن و اینکه چه نوع پر کننده ای و چقدر از آن استفاده شود کمک خواهد کرد.

مراقبت ها

بعد از عمل تزریق ژل لب ، مثل اکثر عمل های زیبایی شما باید تا چند روز فعالیت هایی را تحت عنوان مراقبت های بعد ازعمل انجام دهید تا دوران نقاهت خود را به سرعت و بدون مشکل بگذرانید. در بیشتر موارد برای بهبود ورم بعد از تزریق و عمل بهتر است از کمپرس یخ استفاده کنید . تا مدتی که دکتر شما اجازه نداده نباید از رژ لب استفاده کنید چون ممکن است محتویات رژ داخل لب های شما نفوذ و باعث ایجاد حساسیت شود.